Skip Navigation
Office of Communications and Marketing
Member, Texas Tech University System The Princeton Review - 373 Best Colleges, 2011 Edition

May 2005

Release Date: May 26, 2005

ASU Dean's List Released for 2005 Spring Semester

Students achieving the Dean's List for the 2005 Spring semester have been announced by Angelo State University.

To be eligible for the Dean's List, students must be enrolled full-time at ASU and must maintain a 3.25 or better grade point average on a 4.0 scale.

Students making the honor roll are listed with their majors by hometowns:

Abilene: Tiffany Brooke Baugh, English; Kimberly Marie Beall, interdisciplinary child development and learning; Gena Dell Berry, mathematics; Courtney Ellis, interdisciplinary child development and learning; Shawna Christine Flatt, interdisciplinary child development and learning; Allan Gabriel Fonseca, criminal justice; Terri L. Gibson, nursing; Clifford Michael Graham, history; Tiffani Nicole Hagan, nursing; Katelin Luschei Hart, interdisciplinary child development and learning; Adrian Lanell Jackson, medical technology; Michael Scott Jackson, kinesiology; Michael Justin Kreitler, marketing; Lindsay Ann McReynolds, psychology; Meredith Leigh Morgan, accounting; Caroline Atieno Ochieng, nursing; Heather D. Ray, nursing; Veronica Reyes, English; Jonne Telliott Reynolds, kinesiology; Jane D. Samuelson, interdisciplinary child development and learning; Lori C. Stuart, biology; Raymond J. Wheeler, criminal justice; Anthony Blake White, kinesiology; and Timothy C. Wilson, mathematics.

Ackerly: Steven Daniel Barraza, biochemistry.

Alamogordo, N.M.: Kevin C. Smith, kinesiology.

Albuquerque, N.M.: Destiny M. Ashe, criminal justice.

Aledo: Mallory Diane Honeycutt, general studies.

Alpine: Michelle Renee Rosebeary, psychology; Jamie Steen, animal science; and Shanda Joy Vrudny, nursing.

Alvarado: Jad I. Aboul-Jibin, finance; and Raymond Douglas Cherry, mathematics.

Amarillo: Consuelo Maria Cortez, interdisciplinary child development and learning; Ryne S. Erickson, history; Megan Nicole McLean, psychology; Audrey Lynne Michiko Sato, biology; Berkley Melissa Washburn, history; and Diana C. Young, interdisciplinary child development and learning.

Amherst: Alex Lee Yarbrough, government.

Amston, Conn.: Joshua Anthony Boucher, history.

Andrews: Jessie Nicole Mathews, interdisciplinary child development and learning; Sergio Jr. Tarin, music; Randi Nicole Taylor, interdisciplinary child development and learning; Jordan Lee Willis, mathematics; and Larissa Lyn Wilson, journalism.

Anson: Alan Sandbothe, animal science; and Andy Sandbothe, animal science.

Aransas Pass: Mandy Marie Rodgers, mathematics.

Arlington: Kerri Lindsey Harrell, drama; and Kathryn Beth Quinn, interdisciplinary child development and learning.

Artesia, N.M.: David Rocha Borges, management information systems; Matthew Wayne Jackson, pre-medicine; and Robert Russell Schuetz, physics.

Aspermont: Ashley Brooke McDowell, interdisciplinary child development and learning.

Austin: Brieanna M. Aery, pre-nursing; Sheri Nicole Champlin, psychology; William Tyler Ellisor, kinesiology; Ryan P. Griffin, music; Hilary G. Hight, interdisciplinary child development and learning; Sarah Elizabeth Jackson, interdisciplinary child development and learning; Jason D. Lester, criminal justice; William Thomas Mountz, history and journalism; Trisha R. Rodriquez, psychology; Matthew Scott Sims, finance; and Charles Ryan Thielepape, communication.

Ballinger: Jeffery Wade Earnshaw, finance; Jeannie Dawn Fischer, pre-pharmacy; Jessica R. Fulton, nursing; Troy Eldon Novak, management information systems; Apurvi R. Patel, biology; and Danielle Lea Wilde, management.

Bandera: Jenna N. Chesnut, drama, and Garrett Sims Herbst, journalism.

Barksdale: Zebulon Allen Burleson, kinesiology.

Bastrop: Jacob Neil Johnson, animal business.

Bedford: Meghan E. McCleskey, government.

Belton: John David Shaw, kinesiology.

Benjamin: Carmen Acevedo, psychology.

Big Lake: Brittani Lynn Dane, kinesiology; Leah Karel Fisher, interdisciplinary child development and learning; Amy Leigh Joyce, art; Hal Lane Joyce, history; Corey J. Owens, animal science; Darci Michelle Owens, animal science; Eric James Rees, computer science; Ken Cade Solsbery, criminal justice; Tara A. Strube, interdisciplinary child development and learning; Cynthia Ann Villarreal, interdisciplinary child development and learning; Kendra Deanne Wilburn, interdisciplinary child development and learning; and Ynez Ybarra, interdisciplinary child development and learning.

Big Spring: Ruben Alvarez, business; Seneca Danielle Arguello, interdisciplinary child development and learning; Rhonda Lynn Barnett, nursing; Haley R. Butts, biology; Sarah Renee Carman, pre-pharmacy; David Lee Daniel, kinesiology; Raul Andres Garza, biology; Codi Marie Graves, government and psychology; Jessica Diane Gulley, art; Blaire Kamaron Horn, interdisciplinary child development and learning; Melissa R. Kreher, management; Laura Lea Moore, interdisciplinary child development and learning; Samantha L. Newton, kinesiology; Tiffani B. Paige, communication; Joseph Justin Petrowski, pre-veterinary; Jessica Ray, mathematics; Melissa Ray, kinesiology; Ashley Cecile Richardson, studio art; Daryl Dane Richardson, music; Joy E. Shaw, interdisciplinary child development and learning; Melissa Ann Strain, kinesiology; and Christopher Ryan Vela, biochemistry.

Blackwell: Tiffany Jane Marshall, interdisciplinary child development and learning, and Luis Solis, business.

Blanket: Cody James Bundick, animal science; James Woody Hudspeth, computer science; Amanda Rani Stevens, accounting; and Laura Jane Tunnell, kinesiology.

Boerne: Ashley Horstman, interdisciplinary child development and learning, and Regina Lynn Sledge, kinesiology.

Boise, Idaho: Lynelle Ervina Morelan, applied physics.

Borger: Jennifer Elizabeth Lambert, psychology, and Rebecca Y. Moore, interdisciplinary child development and learning.

Bountiful, Utah: Elaine Christie Connolly, undeclared.

Bowie: Amber Dawn Phillips, drama.

Boys Ranch: Jennifer LeAnn Davis, criminal justice and government.

Brackettville: Leslie Elaine Meyer, marketing and business.

Brady: Olivia Mata Ortega, communication, and Natanya Machelle Turk, English.

Breckenridge: Shelly Renee Bird, interdisciplinary child development and learning; John A. Russell, applied physics; and Melissa Dawn Sitts, interdisciplinary child development and learning.

Bronte: Katy M. Johnson, business; Melinda Reed, nursing; and Destiny S. White, interdisciplinary child development and learning.

Brookesmith: Julie Ceciliann Means, computer science.

Brownfield: Erika Suzanne Boren, management information systems; Jason Christopher Cunningham, communication; and Carissa Ann Zamora, interdisciplinary child development and learning.

Brownwood: Hillary Lauren Blackwell, interdisciplinary child development and learning; Tara Ann Brady, accounting; Jennifer Lee Gwathmey, psychology; Rachel Joyce Huber, communication; Mark Alexander Paz, business; Ashley Michelle Marks Purcell, interdisciplinary child development and learning; Jesse Kyle Richmon, finance; Lyndsey M. Smith, mathematics; and Domonique Bernice Stephens, psychology.

Bulverde: Bret Evan Laxton, business; and Kyle Jeremy Mandelbaum, criminal justice.

Burleson: Kalyn Ashley Bell, kinesiology, and Trent Michael Joseph, kinesiology.

Burnet: Nicholas M. Keyser, English, and Ross Powell, pre-pharmacy.

Canyon: Erin Michele Simpson, interdisciplinary child development and learning.

Carlsbad: Michelle Waller Phelps, interdisciplinary child development and learning.

Carrollton: Bogdan N. Stanei-Stanescu, nursing.

Castroville: Chance Oliver Hundley, animal science.

Center Point: Amanda Lynn Jones, journalism, and Greg E. Mahler, mathematics.

Christoval: Donna M. Baumgardner, interdisciplinary child development and learning; Jenna Lee Bennett, psychology; Jon Kade Calcote, animal science; Ashley D. Dougherty, interdisciplinary child development and learning; Jana M. Kennedy, interdisciplinary child development and learning; Rebecca Diane Slone, interdisciplinary child development and learning; Traci Swain, psychology; Cady Miranda Taylor, kinesiology; Michele Renee Wilkey, interdisciplinary child development and learning; and Kay Garrett Womack, business.

Cibolo: Melissa Amanda Coker, interdisciplinary child development and learning.

Clyde: Sabrina Kay Roberts, communication and English.

Coahoma: William Bryan Beck, studio art; Annette S. Henry, interdisciplinary child development and learning; Jennifer Marie Morgan, mathematics; and Karen Lea Sterling, interdisciplinary child development and learning.

Coleman: Brandi Nycole Bowden, interdisciplinary child development and learning; Zackary David Epperson, criminal justice; Bridgette T'Nae Hester, sociology; Dustin L. Knowles, animal science; Clint E. LeMay, animal science; Casie Denise McMillan, interdisciplinary child development and learning; Kelly Rose Nixon, sociology; Amy Elyse Payne, interdisciplinary child development and learning; Brooke A. Ransberger, kinesiology; Misty Dawn Simmons, psychology; Brody Eugene Smith, history; Dustin Aaron Tisdale, animal science; Lindsay Rhea VanPelt, interdisciplinary child development and learning; and Kent Evan Wilson, animal business.

College Station: Nicole A. Grimes, English.

Colorado City: Melanie Elizabeth Garnett, interdisciplinary child development and learning; Bradly Joe Graham, kinesiology; Sandra Marie Leija, Spanish; Christopher J. Matlock, kinesiology; Andra Gail Maxwell, interdisciplinary child development and learning; Alicia Leanne McNeal, interdisciplinary child development and learning; Anthony James Munoz, animal science; Amanda Nicolasa Ponko, pre-nursing; Chase Michael Ratliff, animal science; Audrey Brynn Rich, interdisciplinary child development and learning; Fallon Kristen Walker, studio art; and Susan True Wallis, accounting.

Columbus: Rachel T. McDow, nursing, and Jeremy L. Werland, kinesiology.

Como: Daniel Clay Evans, animal science.

Conroe: Brenton Clay Calfee, animal science.

Converse: Vanessa Marshall, Spanish.

Coppell: Randy Mossa, marketing.

Copperas Cove: Kelley Bingham, interdisciplinary child development and learning; Crystal Fay Buckram, interdisciplinary child development and learning; Theresa Marie Doak, pre-nursing; and Allen Matthew Flower, kinesiology.

Corinth: Whitney Lynn Meeks, international business.

Corpus Christi: Jonathan Robert Everhart, business and management.

Cotton Center: Whitney Shae Straw, animal science.

Crane: Lance Howard Abbott, marketing; David Anthony Cadena, music; Kyndall Michelle McLaughlin, nursing; and Kimberly J. Milam, interdisciplinary child development and learning.

Crosbyton: Elizabeth Shavonne Gowens, interdisciplinary child development and learning; and James Lee Gowens, criminal justice.

Crowley: Heidi Nicole Bentley, business; and Brian T. Tigner, computer science.

Dallas: Rolando Cerda, history; Gema Ivette Guerra, biology; and Esther Njeri Njoga, biochemistry.

Dawn: Melissa Ann Warren, pre-medicine.

Del Rio: Kelly Dawn Condry, psychology; Jenna Lea Gulick, communication; Luis Adrian Leija, business; Selina Kay Lopez, interdisciplinary child development and learning; Lorena N. Martinez, finance; Kimberly Jean Robinson, government; Chase Eugene Settle, animal science; Quisto Dossey Settle, animal science; Soveida Lisee Velazquez, biology; and Sarah Elizabeth West, animal science.

Denver City: Frank Baraibar, marketing; Jonnathan Tadd Coston, psychology; Adrian Quirino Molina, finance; and Cassandra Renee Perez, marketing.

Dime Box: Christine A. Bruno, interdisciplinary child development and learning.

Dimmitt: Tanner Brent Self, animal science.

Doole: Kevin

Wayne

Brenek, finance.

Dripping Springs: Richard Wystan Ball, government; Trace Devin Foster, business; and Gary Don Mears, kinesiology.

Dumas: Jason Hernandez, psychology; and Lititia Rollo, psychology.

Duncanville: Faith Mbeneka Mutunga, finance.

Early: Fairlyn Hope Henry, communication, and Melissa Leann Petitt, nursing.

Eden: Bridget Marion Feldhaus, animal science.

El Paso: Mary E. Porras, undeclared; and Daniela Ivone Swearingen, biology.

Eldorado: Jessi Leigh Calcote, accounting; Tabitha N. Lloyd, animal science; Mary Catherine McIntosh, music; Mary A. Redwine, interdisciplinary child development and learning; and Seth Martin Taylor, finance.

Elgin: Elizabeth Ann Wusterhausen, kinesiology.

Eola: Staci Lea Belk, interdisciplinary child development and learning, and Alejandro Rodriguez, Spanish.

Fairfield, Calif.: Tracy Jean Allen, psychology, and Timothy J. Gillen-Hall, mathematics.

Farwell: Jessica Danielle Chandler, biology; and Debra Leigh Curtis, English.

Flower Mound: Joshua Anton Hammerquist, mathematics.

Forney: Rebecca Christine Graupman, kinesiology.

Fort McKavett: Alfredo Munoz, animal science.

Fort Stockton: Russell A. Garvin, business; Vanessa Yvette Lujan, pre-pharmacy; and Larissa Rae Munoz, psychology.

Fort Worth: Sean Michael Bingham, biology; Margaret C. Hubbell, chemistry and mathematics; Stephen Michael Rogers, communication; and Leigh-Taylor Saye, communication.

Fredericksburg: Destiny Marie Dartez, animal science; Christine Marie Durst, interdisciplinary child development and learning; Jay Anthony Immel, kinesiology; Scott E. Itz, kinesiology; Cole Wayne Jacoby, animal science; Mindy Kay Klein, English; Brooke Antoinette Morales, pre-pharmacy; and Amanda Elizabeth Pehl, interdisciplinary child development and learning.

Friendswood: Lindsy Nicole Cotten, psychology.

Frisco: Michelle Ann Ellenburg, mathematics, and Sarah Rene' Green, music.

Fritch: Jessica Halley Newman, mathematics.

Gail: Menda Renee James, kinesiology.

Galveston: Maren Johanna Langsjoen, accounting.

Garden City: Allison P. Jansa, business, and Kaycee Marie Schniers, interdisciplinary child development and learning.

Gardendale: Randi Beth Leverett, pre-nursing.

Gatesville: Cheryl Lyn Mansell, interdisciplinary child development and learning.

Georgetown: Deja Elder, art; Matthew Shane McCarty, criminal justice; and Carla Sue Rosckes, psychology.

Goldthwaite: Brandon Heath Knauth, government; Kara C. Koen, psychology; Lisa Elaine Taylor, government; and Trevor W. Watson, animal science.

Goliad: Ashley Lara Hoyt, interdisciplinary child development and learning.

Gouldbusk: Whitney Tai Loyd, interdisciplinary child development and learning.

Grapevine: Heather Brooke Rogers, pre-veterinary.

Greenville: Travis Lee Taylor, mathematics.

Hamilton: Christopher Rob Johnston, music.

Hamlin: Randell Lee Maberry, psychology.

Haskell: Jacklyn I. Escobedo, undeclared; Christopher Eugene Hobbs, chemistry; Zachary Anzel Martin, nursing; and Katy Maxine McDaniel, journalism and English.

Haslet: Amber Elise Smith, psychology.

Hawley: Cory James Engwicht, management; Mary K. Middleton, accounting; Natasha Danielle Roberts, interdisciplinary child development and learning; Jennifer Ruth Rodriguez, interdisciplinary child development and learning; and Tashia Janell Whitehead, interdisciplinary child development and learning.

Helotes: Kyle Steven Layer, kinesiology.

Henrietta: Karen Camille Lalk, mathematics.

Hereford: Mark Alton Lussier, pre-medicine; and Ignacio Alfonso Zambrano, marketing.

Highland Village: Curtis Colby Horn, business.

Hillsboro: Amanda Lee Martinez, interdisciplinary child development and learning, and Stephen Douglas Runkel, kinesiology.

Hobbs, N.M.: Elsa Tienda, interdisciplinary child development and learning.

Holland: Shannon Kathleen McKeon, journalism.

Hondo: Cliff Aaron Kinnibrugh, animal science; Kevin V. Neeley, drama; and Lara ELizabeth Neeley, nursing.

Houston: Amy F. Arvedson, pre-nursing; More'Nike S. Giwa, nursing; and Sarah A. Strobel, nursing.

Imperial: Arturo Sanchez, management information systems, and Ericka Sanchez, interdisciplinary child development and learning.

Ingram: Megan Delgado, kinesiology.

Jacksboro: Crissy Lorraine Carter, communication.

Jarrell: Claudia Yvette Gonzalez, kinesiology.

Johnson City: Keegan Marie Davis, kinesiology; Chad Louis Schaertl, management; and Amanda Nicole Schmidt, interdisciplinary child development and learning.

Junction: Shawn W. Gentry, finance, and Will David Murrah, finance.

Katy: Robert Clifford Brown, mathematics.

Kerrville: Christina Marie Austin, English; Jeffrey Glenn Hardy, finance; Holly Lynn Lambert, interdisciplinary child development and learning; Megan Elizabeth Roark, pre-nursing; and Natalie K. Swindle, psychology.

Killeen: Melissa Shavon Boggs, psychology; Teri Lee Bonilla, interdisciplinary child development and learning; and Melissa De Los Santos, criminal justice.

Kingsland: Lance Aaron Kneese, biology.

Knickerbocker: Angela Colleen Halbrooks, sociology; Justin Ross Harlin, animal science; and Shay Smith, psychology.

Knox City: Salvador Silva, kinesiology.

Kress: Connie Lee Torres, journalism.

Lake Jackson: Nancy Nicole McNeil, drama.

Lamesa: Lacy Ann Estes, accounting; Lindsey Lanae Jeffcoat, interdisciplinary child development and learning; and Stephanie Nicole Manuel, kinesiology.

Lampasas: Alycia Renae Hooper, communication.

League City: April M. Flores, interdisciplinary child development and learning.

Leander: Jeffery Dale Lohmann, kinesiology; and Chad Alan Moorhead, kinesiology.

Levelland: Julie Amanda Keeth, biology.

Liberty Hill: Kate Lauren Hawthorne, criminal justice, and Spencer James Tyler, kinesiology.

Lincoln: Amanda Sue Gillum, interdisciplinary child development and learning.

Littlefield: Robert N. Richards, management information systems; and Matthew Ty Walden, kinesiology.

Llano: Joshua B. Lilly, psychology.

Lockhart: Rachel Renee Williams, kinesiology.

Lockney: Heath M. Stoerner, animal science.

Lohn: Tanya Renee Swenson, government.

Loraine: Ronald Andrew Roemisch, pre-veterinary.

Lubbock: Casey Shelton Barnes, kinesiology; Laura Christeen Calmes, journalism; Jennifer Brette Casner, interdisciplinary child development and learning; Veronica Ann Cedillo, psychology; Janna Ruth Henderson, international business; Bryan Griffith Keefner, kinesiology; Haley LaFon, undeclared; Ryan Anthony Mason, accounting; and Jason Kyle Newsom, kinesiology.

Lueders: Jenna Renea Jones, accounting.

Manor: Angelo F. Foadey, sociology and French.

Mansfield: Terri Michelle Loudamy, interdisciplinary child development and learning.

Marion: Joshua Abraham Collins, psychology and kinesiology.

Marlin: Patrice Yvette Woodson, interdisciplinary child development and learning.

Marquez: Lauren B. Jones, interdisciplinary child development and learning; and Jason Charles Neyland, kinesiology.

Martindale: Kari Joanne Howe, communication.

Mason: Kaylee Jan Drennan, interdisciplinary child development and learning.

Matador: Cassie Jane Campbell, animal science.

May: Beau W.L. Sirois, mathematics.

McAllen: Peter C. Kachtik, studio art.

McCamey: Michael Adan Acosta, kinesiology; and Arianne Michelle Menefee, marketing.

Meadow: Amber Dawn Caswell, mathematics.

Meadows Place: Susanna Marie Schroeder, chemistry and pre-medicine.

Melvin: Chance B. Anderson, general studies; and Moses Flores, marketing.

Memphis: Lee M. Wiginton, mathematics.

Menard: Mandy L. Brown, psychology; Betsy Amber Lipe, undeclared; Kole Garrett Murchison, animal science; and Layne Gregory Neel, kinesiology.

Mereta: Olivia Acevedo, marketing; and Andres Cuevas, kinesiology.

Meridian: Mary Katherine O'Neal, interdisciplinary child development and learning.

Merkel: Richard A. Caraway, kinesiology.

Mertzon: Zach Edward Holland, animal science; and Leah Marie Lawdermilk, biochemistry.

Mesquite: Daniel R. Beaver, business.

Midland: Cherie Darlene Bales, interdisciplinary child development and learning; Paula Christine Carter, mathematics; James "Clinton" Caudle, animal science; Roberto Cedillo, Spanish; Erin Rebecca Douglas, communication; Douglas Grant Duncan, history; Rochelle E. Esterly, kinesiology; Stephen Michael Holcomb, marketing; Sheila Rae Hooper, mathematics; Amanda Sue Hutchison, music; Brian Kenneth Keesee, accounting; Billy Wayne Laminack, kinesiology; Jenifer Michelle Minton, kinesiology; Kendal Kaye Pavlis, pre-medicine; Christine Lynn Potts, business; Brawnwyn Kay Seale, management; LeAnn Marie Seale, nursing; Matthew Aaron Sevey, history; Marie Elizabeth Trankovich, nursing; Ashley Lorene Turner, journalism; and Ashleigh Williams, interdisciplinary child development and learning.

Midlothian: Christopher Matthew Melton, psychology.

Miles: Anita Sheere Book, psychology; Nicole Raydean Book, kinesiology; Ashley Dawn Brandon, pre-medicine; Brandon C. Burrage, nursing; Jarrad Paul Fischer, music; Lizeth Espino Gonzalez, Spanish; James Ty Groat, government and mathematics; Chelsie Annette McCartney, interdisciplinary child development and learning; Zachary Thane McCloy, criminal justice; Jason Neil Schniers, kinesiology; and Aimee Sue Wright, business.

Montgomery: Shan Thomas Sullivan, undeclared.

Mountain Home: Jessica Marie Burrus, animal science.

Muleshoe: Laura Marie Wood, business.

Munday: Brandon W. Melton, management information systems; Jose Luis Rivera, Spanish; and Erik Cyle Sosolik, accounting.

Nazareth: Whitney Jaymes Hoelting, kinesiology.

New Braunfels: Brandon Nolan Davis, kinesiology; and April Rynae Maxfield, interdisciplinary child development and learning.

Norton: Kayla Renee Niehues, animal science.

Novice: Megan Cathilee Hastings, English.

O'Brien: Crystal Ann Hunt, undeclared.

O'Donnell: Kaci Danielle Vestal, communication.

Odessa: Travis L. Downs, pre-veterinary; Elizabeth Leigh Lind, mathematics; Jay Kelly Marrs, kinesiology; Kelly Shannon Moseley, nursing; and Tyra N. Reyez, music.

Old Baltimore Pike, Pa.: Chigozirim Utah, communication.

Ovilla: Jordan Caleb Milam, psychology.

Ozona: Katy Clarice Churchill, pre-veterinary; Rose Elizabeth Garza, business; and Laken Dawn Villarreal, undeclared.

Paducah: John Kent McEachern, animal science, and Wesley Drew McEachern, animal science.

Paint Rock: Shakeah A. Hoffman, interdisciplinary child development and learning, and Rachael Renea Wallace, undeclared.

Palacios: Terrell Darnell Lee, business.

Pampa: Carey Heath Knutson, kinesiology.

Panhandle: Kayla Renae Hare, interdisciplinary child development and learning; Shannon Nacole Meaker, interdisciplinary child development and learning; Casey Ray Troutman, business; and Cybil Marie Zamora, kinesiology.

Paradise: Kristi Newby, mathematics.

Pearland: Amanda Kay Solis, biology.

Pecos: Savanna Mechelle Orona, sociology, and Kenneth Wayne Winkles, music.

Perryton: Diana Estrada, studio art; Felipe Jesus Estrada, pre-engineering; Nubia Luz Estrada, chemistry and biology; and Erika Maribel Gonzalez, Spanish.

Pflugerville: Thomas Wade Behrens, computer science; Asheia M. Haynes, management information systems; and Robert Duane Mossman, mathematics.

Phoenix, Ariz.: Marcus Allen Hoffman, history.

Pipe Creek: Katie Nicole Gratia, communication.

Plains: Kyndal Marie Eady, interdisciplinary child development and learning, and Lisa Joyce San Filippo, drama.

Plano: Christopher James Odom, mathematics.

Pleasanton: Kayla Dawn Rowinsky, communication.

Point Venture: Miranda Cathleen Null, psychology.

Port Aransas: Sean Emmanuel Coeckelenbergh, chemistry.

Portales, N.M.: Seth A. Clabaugh, undeclared.

Portland: Wendy Michelle Stokes, accounting.

Quanah: Courtney D'Ann O'Neal, interdisciplinary child development and learning.

Ranger: Marcus Brandon Dunn, marketing; Heather Evann Scott, biology; and Holly Elsbeth Scott, biology.

Rankin: Amanda Walker Golson, kinesiology, and Dustin Mitchell Ratliff, animal science.

Red Oak: Samantha Irene Preston, kinesiology.

Richland, Wash.: Alissa Ann Miller, kinesiology.

Richland Springs: Jennifer Mae Larremore, interdisciplinary child development and learning, and Misti Heather Larremore, interdisciplinary child development and learning.

Richmond: Shavon Lafaye Jackson, English.

Rio Hondo: Jesse Olen Lashbrook, business, and Alma Yuridia Rodriguez, international business.

Rising Star: Robert Lee Lowther, biology.

Robert Lee: Samantha Laurice Lee, interdisciplinary child development and learning; Tabitha Marie Lee, interdisciplinary child development and learning; and Samuel B. Schiwart, animal science.

Roby: Danelle Nicole Evans, interdisciplinary child development and learning, and Covey Jordan Green, English.

Rochester: Melina Garcia, management information systems.

Roswell, N.M.: Sara Ann McClellan, nursing.

Rotan: Jay Ben Adam Alls, kinesiology; Jeremy Cole Alls, kinesiology; Heather R. Martinez, kinesiology; Latisha Michell Nichols, interdisciplinary child development and learning; and Zachary C. Reyes, pre-dentistry.

Round Rock: Joshua David Colyar, international business; Nathan P. Hemm, business; Megan Elise Lilley, interdisciplinary child development and learning; Rebecca Lynn Palermo, psychology; Heather Michelle Pitts, interdisciplinary child development and learning; Melanie Ann Preece, management and marketing; and Heather Lena Smithson, interdisciplinary child development and learning.

Rowena: Jessie Lynn Flook, nursing; Blake J. Franke, animal science; Trisha Ann Frerich, interdisciplinary child development and learning; Erica Lashay Fuchs, kinesiology; Lance Allen Gully, business; Ashley LeAnn McCoy, kinesiology; Amy Jean Schniers, management; Jared Schniers, undeclared; and Yvonne Marie Sensabaugh, sociology.

Royce City: Amy C. Bearden, international business.

Rule: Gloria M. Aguinaga, interdisciplinary child development and learning.

Saint Jo: Matthew Cole Brown, drama.

Salado: Angela Nicole Hogwood, interdisciplinary child development and learning.

San Angelo: Donna Kay Adams, interdisciplinary child development and learning; Darla Leann Aldridge, interdisciplinary child development and learning; Jacque Lee Aldridge, biology; Amber Denice Alexander, interdisciplinary child development and learning; Tonda L. Alexander, sociology; Amy Dawn Allison, biochemistry; Clayton Carter Altom, English; Reed M. Anderson, general studies; Anna Katherine Andress, nursing; Robert Estil Archer, interdisciplinary child development and learning; Lindsey L. Arledge, English; Mia Adoree Arredondo, interdisciplinary child development and learning; Daniel J. Backlund, physics; Joseph Paul Backlund, undeclared; Matt Field Bader, government; Bianca Isabel Baeza, sociology; Paula Ann Baierski, kinesiology; Marie-Noelle Marthe Bailly, French and government; Sarah Nicole Balderas, studio art; Vanessa Ashly Barrientez, psychology; Alexis V. Barron, finance-financial and accounting; Courtney Megan Bartlett, communication; Jennifer Lynn Bartz, kinesiology; Gary J. Bates, psychology; Pamela Joy Bates, interdisciplinary child development and learning; Jessica Leigh Beard, psychology; Leah Michelle Beish, psychology; Beth M. Belcher, interdisciplinary child development and learning; Rachel A. Bell, history; David A. Bible, criminal justice; Matthew Louis Bird, psychology; Brian Alan Black, interdisciplinary child development and learning; Frank Anthony Blair, communication; Armin Anton Blueggel, psychology; Ember Jora Blueggel, communication; Jason M. Bodiford, chemistry; Mical Irene Boness, government; Susan K. Bounds, sociology and criminal justice; Wesley Allen Brashear, music; Jennifer Nichole Brazell, nursing; Amber C. Briggs, finance; Chadd Lee Brown, management; Rachel Gail Brown, interdisciplinary child development and learning; Erica Nichole Bruner, interdisciplinary child development and learning; Kenneth Leon Buchanan, accounting; Ryan Neal Buck, government; Sarah Elizabeth Buselli, pre-pharmacy; Tara Nicole Byrd, interdisciplinary child development and learning; Daryl Ray Calder, management; Elizabeth Ann Cale, history; Steven D. Camron, government; Isabel Antonia Cansino, communication; Alan Carlos, management information systems; Stephanie Jean Carlton, interdisciplinary child development and learning; Basilisa Siller Carrasco, management; Connie T. Carter, English; Traci L. Carter, undeclared; Naomi Karcher Carty, kinesiology; Margaret Eunice Castellon, music; Adam A. Cates, communication; Richard Neil Charlesworth, management information systems; Angela Ann Clapp, kinesiology; Bettye Lettitia Clay, undeclared; James Alan Clemens, computer science; Jennifer Lyn Collier, interdisciplinary child development and learning; Monica Connell, interdisciplinary child development and learning; Connie Marie Contant, interdisciplinary child development and learning; Kyle A. Cooper, psychology; Adriana Corral, French; Kristen Marie Costa, psychology; Wade Corley Cothron, business; Anna Christine Counts, interdisciplinary child development and learning; Cynthia Denise Crisp, management; Felipe Cuellar, finance; Billy David Cullins, criminal justice; Amanda Jean Currie, interdisciplinary child development and learning; Mary Preston Darby, biochemistry; Katie Ann Dauphin, kinesiology; Sarah Elizabeth Jane Davies, undeclared; Jason B. Davis, sociology; Meagan Leigh Davis, psychology; Laura M. Day, studio art; Troy Lynn Day, interdisciplinary child development and learning; Ashley Dawn Dees, nursing; John Leslie Dehnel, marketing; Sharon DeAnn Deiterman, psychology; Margaret M. Deller, pre-nursing; Shelly Marie Demelli, psychology and sociology; Elizabeth Jean Deming-Cendak, communication; Eric DeHoyos, undeclared; Ashley Nicole DeWitt, business; Miguel Angel Diaz, pre-pharmacy; Eileen Tina Dillon, psychology; Armando Jr. Dominguez, psychology; Alexis Duarte-Valverde, mathematics; Jimmy Wayne Dunn, business; Laura Michelle Durham, journalism; Kasey Renee Dyer, music.

Also, Daniel Forrest Easley, kinesiology; Michelle Rene Escue, nursing; Juanita R. Espinoza, interdisciplinary child development and learning; Debra Ann Eubanks, nursing; Juanita Oralia Exiga, studio art; Steven Thomas Faust, psychology; Landon C. Fischer, pre-engineering; Jennifer Lynn Fisher, interdisciplinary child development and learning; Beatrice Elizabeth Flores, psychology; Pamela Nichole Flores, sociology; Ricman Joseph Fly, interdisciplinary child development and learning; Stephanie Lynn Flynn, management; April Delight Fowler, undeclared; Brad A. Frantz, kinesiology; Suzanne R. Frazier, sociology; Christina M. Gallion, animal science; Becky Marie Garcia, nursing; Cisco Ray Garcia, kinesiology; Daniel John Garcia, undeclared; Sherry Gail Gardner, interdisciplinary child development and learning; Steven S. Garner, undeclared; Katrina D. Garrison, kinesiology; Doran Brook Gaston, English; Leslie Jane Gaston, biology; Daniel Glenn George, criminal justice; Susan Gail George, interdisciplinary child development and learning; Jason C. Geron, computer science; Benjamin Michael Gilbert, kinesiology; Nicholas Daniel Gilbert, studio art; Kimberly Gillis, pre-medicine; Mica Lee Glover, computer science; Stephanie M. Glover, psychology; Keisha R. Gober, studio art; Angela M. Gomez, kinesiology; Maria Isabel Gomez, communication; Valarie Irene Gonzales, kinesiology; Rene Roumaldo Gonzalez, interdisciplinary child development and learning; Charlene Rochelle Gordon, studio art; Ashley Paige Gould, kinesiology; Gregory W. Graham, undeclared; Jasmine Jade Granado, management; Megan L. Grigg, interdisciplinary child development and learning; Rachel E. Guenat, psychology; Andrea Grace Gummere, pre-dentistry; Tanya Danielle Gutierrez, communication; Cassandra L. Halamicek, kinesiology; Bobby L. Hale, kinesiology; Melody Hale, interdisciplinary child development and learning; Mitchell Cleborn Hale, communication; Shyanne Shae Halfmann, kinesiology, athletic training; Jessicca Danielle Hallmark, management; Bjoern Hamann, finance; Kimberly J. Hammerton, nursing; Lindsay Michelle Hardin, nursing; Diana Elaine Harmon, studio art; Guillermo Haro, medical technology; Amy Rebecca Harvey, management; Charles Jeremy Hasty, animal science; Hailey Ester Haussecker, general studies; JoAnn Lynn Hayes, pre-nursing; Charles David Hearne, psychology; Kacey L. Hefner, psychology; Kevin J. Heikes, nursing; Jayme Nicole Hejl, interdisciplinary child development and learning; Amber K. Helton, business; Whitnee Allison Hemphill, kinesiology; Alicia J. Henry, government; Taylor M. Henry, kinesiology; Bethany G. Hernandez, interdisciplinary child development and learning; Carlyn Nicole Hernandez, interdisciplinary child development and learning; Laura A. Hernandez, sociology; Shyra Hernandez, psychology; Landon Avery Hessler, English; Megan Medley Hester, communication; Christopher Lawrence Hicks, biology; Tolan Derell Hicks, communication; Jacob Daniel Hines, kinesiology; Robert J. Hinson, business; Austin Hobbs, mathematics; Cody Hogan, kinesiology; Brooke Elaine Hohertz, accounting; Andria LeeAnn Holbert, interdisciplinary child development and learning; Joe Louis Holguin, sociology; Eddie Frank Holik, physics and mathematics; Elizabeth Marie Holik, finance; Karen Larson Hooker, interdisciplinary child development and learning; Philip Brady Horner, undeclared; Tasha B. Horton, interdisciplinary child development and learning; Paul Davis Howard, business; Susan Huckaby, management; Joseph David Huffman, kinesiology, athletic training; Lindsay Lane Huling, kinesiology; Matthew James Huro, studio art; Michael Anthony Huro, computer science; Jason Cortez Ibarra, studio art; Tiffany D. Ivey, interdisciplinary child development and learning; Erin Marie Jacobs, undeclared; Adam Lewis Johanson, computer science; Jeremy Wayne Johnson, history; Stacey Lynn Johnson, interdisciplinary child development and learning; Tara Leigh Joiner, psychology; Katherine D. Jolliff, interdisciplinary child development and learning; Calina Ninik Jones, undeclared; Cody Ray Jones, biology; Jason A. Jungman, management information systems; Kevin Bradley Justiss, pre-dentistry; Lisa Ann Karp, nursing; Catherine Lynne Kelly, interdisciplinary child development and learning; Sarah Elizabeth Kennedy, interdisciplinary child development and learning; Trenton Karr Kennedy, psychology and communication; Michael L. Kent, business; Nettie A. Kerry, interdisciplinary child development and learning; Nathan Zane Kilpatrick, management information systems; Jared S. Kinyon, chemistry; Jay B. Kitten, communication; Tina Sharee Klepac, mathematics and physical science; Christopher Bartlett Knappe, pre-pharmacy; Dana Louise Kockx, accounting; Courtney Jean Koehn, business; Kelly Lee Koenig, pre-medicine; Betty B. Koger, sociology; Rebecca R. Lambert, psychology and English; Cole G. Lange, pre-engineering; Whitney Faith Lange, interdisciplinary child development and learning; Weston Gary Langerhans, animal business; Audrey Beth Lankford, English; Cecil V. Leach, business; Brett R. Leasman, business; Brandy Nicole Lee, kinesiology; Raymond Francis Leftwich, kinesiology; Lacey Renee Leifeste, management; Brandy Nicole Lewis, finance; Miguel Angel Lira, kinesiology; Amber Brianne Lloyd, biology; Morgan Janette Long, interdisciplinary child development and learning; Sean Michael Long, international business; K'Sandra M. Love, communication; Benjamin W. Lyons, kinesiology; Chelsea Michelle Lytle, undeclared; Jamie Katherine Lytle, communication.

Also, Travis M. Mackey, management information systems; Cody W. Mahan, computer science; Dace Edward Mahanay, pre-medicine; Darby Ann Makloski, animal business; Dianna B. Malone, biology; Alejandro Mancha, psychology; Courtney Lynn Manning, mathematics; Jessica N. Marsh, marketing; Jodi Rebecca Marshall, government; Lydia Renee Martinez, communication; Michael Anthony Martinez, biology; Stephanie Rachelle Martinez, sociology; Meghan Ashley Marx, accounting; Sarah E. McBride, nursing; Leddy Lavonne McCall, pre-medicine; Holli Anne McClanahan, communication; Matthew E. McCone, management and management information systems; Crissie Deann McCoulskey, interdisciplinary child development and learning; Kelly Marie McCoy, biochemistry; Frenchey L. McCrea, undeclared; Jonathan Patrick McDonald, criminal justice; Amy J'Lea McInturff, mathematics; Bethany L. McNeese, psychology; Sarah Ashleigh McWilliams, interdisciplinary child development and learning; Debbie Galena Melendez, Spanish; Matthew Wayne Menchaca, animal science; Angela Rios Mendez, psychology; Thibault Marc Mercier, management; Garrett Lance Merriman, biology; Steven Eugene Mertz, journalism; Kyle Allen Mickelsen, management information systems; Logan Strube Mikeska, government; Chad Lee Miller, accounting; Jeffrey Heath Miller, computer science; Julia Elisabeth Mills, accounting; Deborah S. Mitts, undeclared; Beth Rachelle Moeller, communication; Nathan L. Monk, psychology; Marlayna Rachelle Moore, interdisciplinary child development and learning; Austin Cade Moorman, business; David William Moos, nursing; Valerie N. Moos, interdisciplinary child development and learning; Jeneva R. Morales, management; Maria Anita Moreno, accounting; Sarah Cherise Morgan, communication; Kysha Lynette Morris, communication; Kelli K. Moulton, interdisciplinary child development and learning; Blanca Estrella Munoz, biochemistry; Keshia Nicole Murray, business; Michael Keith Murray, management; Michael C. Nance, interdisciplinary child development and learning; Garret Ross Neighbors, marketing; Christopher Ryan Nelms, undeclared; Amber G. Nelson, management information systems; Michelle Dean Nettles, psychology; Christopher Yue-Sing Ng, art; Traci Tuyet Nguyen, undeclared; Daniel James Nichols, finance; Renee M. Nichols, pre-nursing; Jeremy Jason Noret, undeclared; Joshua Anson Odell, kinesiology; Alisia J. Ortiz, general studies; Wilber Anthony Ortiz, management; Temitope Gloria Oshokoya, sociology; Matthew Neal Owen, kinesiology; Chelsea Marie Owens, interdisciplinary child development and learning; Amber Palacios, undeclared; Adam Charles Palm, criminal justice; Sara Ann Palmer, business; Tasha N. Palmer, psychology; Angelica Maria Pargas, psychology; Marilyn Kathleen Parsons, interdisciplinary child development and learning; Shanna Lea Payne, interdisciplinary child development and learning; David C. Pedersen, German; Karolyn Vida Perez, Spanish; Phillip Wade Perkey, management information systems; John Reece Perkins, biology; Adrianna Rennae Perry, kinesiology; Brandie Lyn Perry, Spanish and German; Kristin Elizabeth Peterson, pre-engineering; Megan Michelle Peterson, accounting; Lauren Marie Pfluger, kinesiology, athletic training; Krista Ellen Phillips, government; Francisco G. Pineda, management information systems; Roxanne Lillian Piri, government; Vanessa F. Ponce, criminal justice; Kimberly Ann Posten, nursing; Lana Russell Premo, undeclared; Dustin Allen Proctor, undeclared; Nathan Lance Pruett, communication; Lane Marie Pursch, business.

Also, Timothy West Raines, applied physics and mathematics; Cristina Yvette Ramirez, psychology; Desiree Alyse Ramirez, art; Julie Elaine Ramirez, studio art; Maria Teresa Ramirez, communication; Zack Mark Ramirez, kinesiology; Elizabeth Nicole Randell, interdisciplinary child development and learning; Bradley S. Ratliff, life science; Aksonesey Rattanasavanh, communication; Courtney Michelle Ray, English; Anna Reimer, communication; Cody Lynn Renfro, kinesiology; Samantha K. Richardson, German; Steven G. Riewe, undeclared; Michael J. Roberts, studio art; Shannon Marie Rodefer, kinesiology; Dorinda Rodriguez, interdisciplinary child development and learning; Ernest Leroy Rodriguez, communication; Melvina L. Rodriquez, interdisciplinary child development and learning; Mindy May Ross, criminal justice; Brent A. Russenberger, accounting; Mary E. Russo, management; Betsy L. Ryan, accounting; Jamie M. Ryan, mathematics and psychology; Haley D. Salas, biology; Tiffany Brooke Salas, interdisciplinary child development and learning; Jimmy Sanchez, communication; Raul F. Sanchez, kinesiology; Kristan Claire Schkade, management; Carrie Ann Schneider, management; Crystal M. Schobel, psychology; Elizabeth H. Schulze, animal science; Victor Ewald Schulze, animal science; Christopher Lee Schwab, computer science; Todd Steven Schwartz, management information systems; Stephanie Ann Schwertner, interdisciplinary child development and learning; Melissa Starr Scott, interdisciplinary child development and learning; Sara Ann Searsy, psychology; Justin Leo Sefcik, management information systems; John Dennis Self, business; Crystal Y. Sendejo, interdisciplinary child development and learning; Stephanie Denise Sevier, mathematics; Angela E. Shaffer, English; Calinda C. Shely, sociology and English; Andrea N. Shields, animal science; Candice Denise Shreve, interdisciplinary child development and learning; Rhonda Gayle H. Shrum, business; Adrianne Nicole Simmons, government; Jason R. Simmons, kinesiology; Niocus Simon, kinesiology; Jason Robert Skelton, mathematics; Abby R. Smith, interdisciplinary child development and learning; Austin Conner Smith, management; Benjamin James Smith, psychology; Cassidy Louann Smith, physics; Courtney L. Smith, kinesiology; Justin D. Smith, kinesiology; Kenneth W. Smith, management information systems; Sharla J. Smith, marketing; William R. Smith, criminal justice; Kim Abel Snell, music; Theresa Guadalupe Soliz, interdisciplinary child development and learning; Bettina A. Soller, English; Ashley Gayle Southall, interdisciplinary child development and learning; Solomon M. Southall, business; Spence Miller Southall, kinesiology; Kaci Amanda Sparks, undeclared; Jacob Robert Spencer, applied physics; Brian Stansbury, kinesiology; Kayla Suzanne Stephens, interdisciplinary child development and learning; Robert E. Stiles, English and history; Chelsea Laine Stinnett, biology; Kevin M. Stovall, physics; Jill S. Sturdivant, kinesiology; Seth A. Sturdivant, biology; Shannon Lynn Sturm, history; Perwira Joshua Suprobo, management; Deona Jo Sutterfield, studio art; Mathew W. Swinney, applied physics; Ryan Walter Tallant, kinesiology; Joshua David Tanner, finance; Thomas J. Tatum, kinesiology; Elaine Marie Thomas, interdisciplinary child development and learning; Karen Denise Thompson, journalism; Nancy Lynn Thompson, mathematics and computer science; Megan Rae Thomson, kinesiology; David R. Thornell, government; Jeremy Sean Timms, computer science; Wesley Brandon Tinney, history; Donald Ray Trainer, biology; Philip Grant Trevino, computer science; Kristen Elaine Truett, chemistry and mathematics; Brandy Tyner, interdisciplinary child development and learning; Natalie Uranga, interdisciplinary child development and learning; Chioma Olanike Utah, finance; Jason Guadalupe Vaquera, kinesiology; Jimmy A. Verneuil, computer science; Julie A. Villarreal, English; Rowdy Lee Vinson, business-management information systems; Brandi Jo Wall, pre-nursing; Lynlie Marie Wallace, government; Matthew K. Wallace, kinesiology; John F.V. Wantland, accounting; Victoria Delaine Wantland, accounting; Michael L. Waren, computer science; Kristy L. Warrington, nursing; Christine A. Wasson, psychology and sociology; Mallory Nicole Waters, nursing; Brooke Renee Watson, kinesiology; David Allen Watson, accounting; Ashley Anne Weatherby, interdisciplinary child development and learning; Gregory Deshun Weaver, English; Heather Desue West, kinesiology; Megan Wheeler, journalism; Meagan C. White, government; Silvia White, studio art; Jason Eric Wickham, business-management information systems; William Adam Wilkinson, finance; Matthew Steven Willey, computer science; Julie Lynn Williams, nursing; Tana I. Williams, kinesiology; Jenifer L. Williamson, drama; Carlos B. Willis, interdisciplinary child development and learning; Kimberly A. Wirth, history; Bethany Marie Wood, psychology; Alison R. Woodul, government; Samantha Dawn Wrinkle, psychology; Brooke Walker Yancey, management; Shaun Kenneth Yates, drama; Amy Elizabeth Yeates, nursing; Raven Nichole Young, English; Shannon Faye Zaleski, interdisciplinary child development and learning; Tineyi Zambezi, finance and accounting; and Ariel Zastrow, English.

San Antonio: Miranda Lynn Alcorta, management; Bruce Caldwell Jr Bealor, business; Amanda Lynn Castillo, biology; Collin C. Christopherson, management; Meghan W. Dennison, accounting; Jennifer M. Doyle, biology and psychology; Amanda Jane Fischer, interdisciplinary child development and learning; Michael Alan Frizzell, communication; Jessica Marie Garcia, communication; Chase Sheppard Harrison, interdisciplinary child development and learning; Kindall K. Heye, business; Colleen Christine Kimme, biochemistry; Morgan Henry Lynch, physics; Brandon P. McCraw, undeclared; Sharon M. McGill, interdisciplinary child development and learning; Christopher Allen McGilvery, communication; Irene Anne McGilvery, interdisciplinary child development and learning; Kristin Marie Olsen, pre-medicine; Danielle Elizabeth Salcedo, psychology; Eric Allan Seidenberger, finance; Daniel E. Smith, kinesiology; Joel Adams Smith, communication; Caitlin Wynne P. Stern, English; Nicole Lauren Stoffel, kinesiology; Adriana Villasana, criminal justice; Matthew Charles Werling, history; Alan Lee Williford, psychology; and Christopher Michael Zayas, government.

San Marcos: Amy Allison Te Grotenhuis, accounting.

San Saba: Ellis Richard Miller, kinesiology, and Christopher Tom Pool, animal business.

Sanderson: Juan E. Benavidez, interdisciplinary child development and learning, and Arturo Daniel Mendoza, kinesiology.

Schertz: Jennifer M. Reker, interdisciplinary child development and learning, and Woralak Vijit, mathematics.

Seguin: Travis Gene Covill, computer science; Nicholas Anthony Fofi, computer science; Stephanie Marie Fofi, biology; and Sharee Rene' Rugh, criminal justice.

Seminole: Brice Mitchell Autry, studio art; Laura Ann Escobedo, pre-medicine; Sarah Elizabeth Hill, kinesiology; Lindsey M. Jones, art; and Trace Austin Moring, pre-pharmacy.

Seymour: Matthew Clay Coffman, animal science; and Cherise D. Kergald, life science-secondary certification.

Shallowater: Lyndsay D. Burnett, nursing.

Shenandoah: Caitlan Leigh McCollum, psychology.

Sherman: Thomas Jacob Epting, animal science.

Shreveport, La.: Kiona Patrice Coleman, biology.

Silver: Emily Ruth Arthur, undeclared, and Jacob Paul Burnett, animal science.

Sinton: Jason T. Brittain, kinesiology.

Slaton: Hannah M. Andrews, kinesiology; Aaron Paul Kitten, Spanish; and Sara Michelle Stricklin, accounting.

Snyder: Angela Michelle Byrom, interdisciplinary child development and learning; Bethany Ann Clements, interdisciplinary child development and learning; Lynn Michelle Fogleman, interdisciplinary child development and learning; Kit Yee Ho, studio art; Joe Mireles, kinesiology; Jay Gordon Scott, management information systems; and Anna Lou Williams, management information systems.

Sonora: Allison Arlene Benson, interdisciplinary child development and learning; Megan L. Berry, undeclared; Ruben Brown, English; Mark P. Cooper, music; Ervey Enriquez Hernandez, Spanish; Thomas Ray Jacoby, mathematics; Zane Shurley Martin, biochemistry and psychology; and Thomas W. Schenkel, animal science.

South Jordan, Utah: Mallory Leigh Maxfield, psychology.

Spearman: Christopher Matthew Hansen, mathematics.

Spring: Pamela K. Bradley, interdisciplinary child development and learning; Blake A. Rieger, applied physics; and Kimberly Michelle Schow, art.

Spring Branch: Lauren Elizabeth Watts, pre-veterinary.

Stafford: Meagan Alyssa Saldua, mathematics; and Rebekah Yliana Villarreal, kinesiology.

Stephenville: Kelli Nicole Gilbert, mathematics/secondary certification.

Sterling City: Stephanie Renae Elizondo, studio art; Eloise Lynn Gamez, psychology; Stephanie Eska Gotcher, marketing; Shaunna Michelle Myrick, psychology; Whitney Lynn Searcy, pre-medicine; and Janell Elizabeth Thomas, interdisciplinary child development and learning.

Sudan: Hannah Beth Clawson, mathematics.

Sunset: Brian Thomas Terrell, pre-pharmacy.

Sweetwater: Sharon Ballenger, kinesiology; Frederick Michael Cavitt, interdisciplinary child development and learning; Marsha Ann Crawford, nursing; Alexia B. DeLeon, psychology; Karen LeAnn Glasgow, finance; Amy Hernandez, interdisciplinary child development and learning; Monica Lozano, finance; Thomas Jerrad Reed, kinesiology; Jana Marie Stewart, interdisciplinary child development and learning; John C. III Villa, music; Gregory Dwain Webb, mathematics; and Christi Leigh Winslett, interdisciplinary child development and learning.

Sylvester: Kandra Danae Lakey, kinesiology.

Tacoma, Wash.: Christel Nichol Neal, interdisciplinary child development and learning.

Tahoka: Victoria Crystal Charo, nursing.

Talpa: Blake Orland Payne, animal science.

Tarzan: Jason Wesley Pribyla, communication.

Temple: Michelle Diane Waddill, interdisciplinary child development and learning.

The Colony: Ashlee Renee Stiles, life science.

Tuscola: Shasta Dawn McClure, interdisciplinary child development and learning.

Tyler: Parker Wallace Carroll, marketing.

Universal City: Tiffany L. Taylor, management.

Valparaiso, Ind.: Betty Carolyn Murray, biology.

Vega: Charles James Parsley, biochemistry, and Courtney Kay Parsley, pre-medicine.

Vernon: Kelly Anne Gorham, kinesiology; Charles David Johansen, sociology; Stephanie M. Scott, psychology; and Rodney Wayne Weiser, animal science.

Victoria: Chelsea Diane Hartman, kinesiology; Laura Beth Larkin, medical technology; and Jennifer LaSchelle Worden, kinesiology.

Waco: Wendy Brooke Saulters, pre-pharmacy.

Wall: Laura M. Duesterhaus, interdisciplinary child development and learning, and Chelsea Marie Hedden, accounting.

Water Valley: Emily Renee' Bell, kinesiology; Casey Jo Herman, mathematics; and Sarah D. Williams, mathematics.

Waxahachie: Bradley Neel Hough, marketing.

Weatherford: Ashley Brooke Burnett, undeclared, and Marcus James Osborn, drama.

Westbrook: Kaci Lyn Moody, kinesiology.

Wharton: Steven Brian Barbre, business.

Winters: Christopher G. Hoppe, kinesiology; Jeffrey Don Jordan, business; Stacey Lynn Walden, pre-pharmacy; Kari L. Walker, communication; Rebecca Deeanna Welch, interdisciplinary child development and learning; and Stacey Ann Woodall, history.

Wylie: Marcus A. Kelley, kinesiology.

International Students: Dino Johannes di Mattia, international business; Kritika Agarwal, journalism and English; Neha Anand, marketing; Clacy Lee Billings, pre-pharmacy; Kristin Marie Bradley, finance; Cara Alyson Brown, international business; Joern Budnik, management; Benoit Cartier-Bresson, undeclared; Pierre Desmettre, management; Douglas Houseman Evans, pre-nursing; Victor Samuel Everett, marketing; Laura Lizeth Venzor Flores, international business; Eeshita Ghosh Dastidar, biochemistry; Florian Goepfert, business; Arina Goyle, psychology; Brenda Angelica Marquez, international business; Valene Marshall, communication; Rebecca Christina Martin, animal science; Hoang Si Nguyen, government; Munir Hussein Pirbhai, applied physics; Omar Gifford Powell, marketing; Lakia S. Pulliam, nursing; Brandi J. Regan, criminal justice; Alexandra Kate Rogers, psychology; Zoe Jean Rogers, psychology; Liliana Sanchez, business; Patrick Jan-Philipp Sarau, management; Maxime A. Sauvage, management; Ingo Schwutke, management; Mehar Sidhu, journalism and English; Jeff D. Stafford, communication; Shubhendu Tewari, accounting; Jon M. Tidwell, undeclared; Natalja Tsurbakova, international business; Sara Vracar, finance; Ashley C. Wallace, history; Jan Werner, international business; Akash Praveen Zaveri, computer science; and Hitisha P. Zaveri, biochemistry.